8 способів самостійної перевірки здоров’я

19842_max

Колись Великий Сократ сказав:

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

На жаль, занурившись в щоденну суєту, сьогодні ми просто забуваємо піклуватися про себе. І дуже даремно. Адже що може бути важливіше власного здоров’я?

Ми хочемо поділитися з вами деякими нескладними тестами, які допоможуть перевірити здоров’я самостійно. Звичайно ж, вони не замінять повноцінну діагностику, але завдяки їм Ви, можливо, зможете дізнатися більше про свій організм.

2

Перевірка щитовидної залози

Простягніть руку долонею вниз і покладіть на неї аркуш паперу формату А4. Якщо папір помітно тремтить, це може бути ознакою надмірної активності щитовидної залози (гіпертиреозу). Легке тремтіння також може викликати кофеїн, тривожність, ліки від астми або низький рівень цукру в крові. Але якщо коротко, то будь-яке аномальне тремтіння – привід здати аналізи на рівень цукру в крові і гормони щитовидної залози.

1332240240_shishki_na_nogah_modnie_tufelki

Перевірка здоров’я судин

Ляжте на ліжко і підніміть ноги вище, для зручності можна підкласти подушки. Через одну хвилину поставте їх на підлогу під прямим кутом. Якщо стопи зблідли, але не повернулися до нормального стану протягом 10-30 секунд або дуже сильно почервоніли, це може свідчити про хвороби периферичних артерій (вони постачають кров’ю м’язи ніг). Іншими словами, у вас висока ймовірність виникнення інфаркту або інсульту. Потрібно терміново зайнятися здоров’ям судин!

1

Перевірка здоров’я очей

Встаньте перед дверним отвором або великою віконною рамою і закрийте ліве око, дивлячись на раму протягом 30-ти секунд. Повторіть те ж саме з другим оком. Якщо вам здається, що горизонтальні та вертикальні лінії рами непаралельні, тобто якщо вони спотворені, то можливо, у вас рання стадія макулодистрофії, яка може привести до втрати зору. Запишіться на прийом до окуліста.

Макулодистрофія – це хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується ураженням центральної зони очного дна (макули), при якому страждають сітківка, пігментний епітелій і судини сітківки.

kidsfeet1

Перевірка на плоскостопість

Умочіть ноги в кольорову фарбу і зробіть відбиток стопи на аркуші паперу. За допомогою олівця і лінійки з’єднайте краї поглиблення підошви. Перпендикулярно до цієї лінії проведіть пряму, що перетинає поглиблення стопи в найширшому місці. Якщо відбиток вузької частини стопи займає не більше однієї третини цієї лінії, плоскостопість не виявлено. В іншому випадку вам варто носити спеціальні устілки і робити вправи, щоб берегти суглоби і хребет.

a7513b20acd9917640bd173c561a14c7

Перевірка здоров’я серця

Вранці після пробудження полежте трохи і прийдіть до тями, а потім виміряйте кількість ударів серця за одну хвилину. Якщо кількість ударів менше 60 – ваше серце у відмінному стані, 60-70 ударів теж вважається нормою. Якщо показник 80 і більше ударів на хвилину, то потрібно звернутися до кардіолога.

voda-s-sodoj

Перевірка pH шлунка

Розмішайте ложку харчової соди в невеликій склянці води і випийте натщесерце. Про нормальну кислотність шлунка свідчить відрижка протягом п’яти хвилин після вживання суміші. Реакція соди і соляної кислоти виділяє вуглекислий газ, який і провокує відрижку. Якщо її немає (або вона слабка), це означає, що кислотний баланс порушений, а ви отримуєте недостатньо поживних речовин з їжі. Варто зауважити, що цей тест можна провести тільки один раз, адже висока концентрація натрію згубно впливає на серцево-судинну систему. Якщо ви провалили тест, запишіться до гастроентеролога.

1373301

Перевірка загального стану здоров’я

Встаньте перед дзеркалом, схрестіть ноги і сядьте на підлогу без допомоги рук, потім встаньте також без допомоги рук. Повторіть 10 разів. Тест протипоказаний людям з хворобами суглобів. Якщо ваші зв’язки і м’язи здорові, ви зможете виконати дану вправу не менше восьми разів.

Одне дослідження показало, що люди старше 50 років, які пройшли цей тест, жили довше за тих, хто його провалив.

Поліпшити результати тесту можна, якщо виконувати вправи на гнучкість, займатися йогою або пілатесом.

linziotdalnozorkostiiblizorukosti_A9F7651B

Перевірка гостроти зору

Сядьте на відстані 50-70 см від екрану, відкрийте це зображення в повному розмірі. Не мружтеся, тримайте голову рівно, переконайтеся, що очі і монітор знаходяться на одному рівні. Якщо букви однакові по темноті і чіткості з обох сторін – у вас хороший зір. Якщо символи на червоному тлі здаються більш чіткими, швидше за все, у вас короткозорість, на зеленому – далекозорість.