6 міфів про стрес

6 міфів про стрес

Розвінчування поширених міфів про стрес може привести до щасливого та здорового життя. Нерозуміння стресу може привести до ще більшого стресу в нашому житті. Ось шість міфів, пропоновані Американською Психологічною Асоціацією, що допомагають розвіяти поширені міфи про стрес.

Stress-at-work1

Міф №1. Стрес для всіх однаковий
Абсолютно не вірно. Кожен з нас переживає стрес по-різному. Деякі люди його переносять; деякі люди відчувають занепокоєння; деякі втрачають холоднокровність. Те, що є стресом для однієї людини, може бути/може не бути стресом для іншого. Кожен з нас реагує на стрес індивідуально. Визначення того, що є запускає моментом – це істотні перші кроки в розробці успішного управління стресом.

Міф №2. Стрес – це завжди погано
Відповідно до цього міфу відсутність стресу робить нас щасливими і здоровими. Неправда! Стрес робить на людину такий же вплив, як тиск на струну скрипки: коли тиск незначне – музика сумна і скрипуча, а занадто сильне – музика стає пронизливої ​​або струна рветься. Стрес це погано, але не завжди. Насправді, в деяких випадках, стрес може допомогти Вам вижити в небезпечній ситуації – стрес може бути поцілунком смерті або поштовхом життя. Питання в тому, як їм управляти. Керований стрес робить нас продуктивними і щасливими; некерований стрес заподіює шкоду і вбиває нас.

Міф №3. Стрес всюди, і з цим нічого не поробиш
Не зовсім. Ви можете планувати своє життя таким чином, що стрес не буде вибивати вас з колії. Ефективне планування включає в себе встановлення пріоритетів і робота над простими завданнями, після рішення яких можна переходити до більш важким. Дуже складно розставляти пріоритети, коли стрес некерований. У таких випадках всі проблеми здаються однаковими, а стрес повсюдним.

0001hadw

 Міф №4. Існують універсальні техніки зняття стресу
Знову ні. Не існує універсальної техніки пониження стресу, яка була б ефективною у всіх випадках. Ми всі різні, наші життя різні, наші ситуації різні, тому наші реакції різні. Тільки індивідуальна програма, яка бере в облік всі ці аспекти, може бути ефективною.

Міф №5. Немає симптомів – немає стресу
Відсутність симптомів не означає відсутності стресу. Насправді, маскування симптомів за допомогою ліків може перешкодити Вам відстежити потрібні сигнали тіла, для того щоб знизити фізичне і психічне напруження.

Міф №6. Тільки основні симптоми стресу вимагають уваги
Цей міф має на увазі, що менш явні симптоми – такі, як головні болі або болі в шлунку – можуть бути проігноровані. Незначні симптоми стресу є ранніми попередженнями того, що Ваше життя виходить з-під контролю, і Вам потрібно навчитися краще управляти стресом.

0470eca9857ed6b9dc6c22c0_640_relaxing