5 правил здорового кишечника

Організм людини – це складний механізм. Працювати в ньому все має чітко і без збоїв. Кожен день ми вживаємо їжу, і організму необхідно переробити, переварити всі одержувані продукти, виділити з них корисне і засвоїти, а всі непотрібні речовини вивести. Займається цією складною справою кишечник.

Здоровий кишечник забезпечує повноцінну роботу всього організму, і від того, наскільки добре він себе почуває, залежить твій настрій, самопочуття, працездатність і навіть імунітет.

Як тільки кишечник починає хворіти, слідом за ним хворіємо і ми. Зменшується витривалість, з’являється постійна втома, і, звичайно ж, знижується імунітет. Щоб не допустити цього, дотримуйся простих правил, які допоможуть зберегти кишечник здоровим.

skincare-t

Правило 1. “Умивай” кишечник вранці

Зранку кишечник треба “умити” і підготувати до нового трудового дня. Для цього, прокинувшись, обов’язково випий склянку простої води. Хвилин через п’ятнадцять можна випити трав’яного або зеленого чаю, а ще через 10 хвилин поснідати. Основа правильного щоденного сніданку – крупи, зерновий хліб. Не забороняється шматочок ковбаси (хоча краще відварне м’ясо) або сиру.

Каву багато хто вважає шкідливою, проте в ній містяться оцтова, яблучна кислоти, мінеральні речовини. Кращий спосіб змусити шлунок попрацювати вранці – випити чашечку кави з вершками (нежирними) або молоком.

Якщо сніданок “не лізе”, припини їсти на ніч! Тоді до ранку точно зголоднієш.

1047561320-1024x684

Правило 2. Не хочеться – не їж!

Ніколи не змушуй себе їсти, якщо ти не голодний або просто немає апетиту – наприклад, коли хворієш. У цьому випадку судини кишечника спазмовані, а ворсинки притиснуті до стінок кишечника, а значить, він не здатен нормально перетравити їжу. Крім того, не їж, якщо ти роздратований і дуже втомився. Гормони стресу не дадуть повноцінно переварити їжу.

mockup ЛАКТЕН

Правило 3. Організуй кишечнику “команду підтримки”

Кишечник не вміє нормально функціонувати без корисної мікрофлори. Щоб відновити або підтримати її баланс, потрібно приймати пробіотики. Пробіотики не тільки допомагають засвоєнню поживних речовин, вони також підтримують силу імунітету і навіть можуть надати допомогу в регулюванні ваги. Приймаючи такий пребіотик, як інулін, в комплексі з пробіотиками, можна підвищити їх ефективність. Пребіотики підтримують в кишечнику середовище, необхідне для здоров’я бактерій, що живуть в ньому. Вчені рекомендують вибирати пробіотики, що володіють високим рівнем КУО (колонієутворюючих одиниць).

Спираючись на результати дослідження, вчені зробили висновок про те, що довгострокове споживання пробіотиків є дуже важливим для кишечника.

super.ua-1532083120

Правило 4. Ходи!

Нашому кишечнику для хорошої перистальтики необхідна фізична активність. І зовсім не обов’язково це має бути фітнес або гімнастика. Досить навіть простої ходьби зі швидкістю 5 км/год протягом години в день. Ходьба – це один з найдоступніших варіантів фізичної активності, а для здійснення прогулянок тобі не потрібно ніяких матеріальних вкладень, не потрібен спортивний зал, тренажери або спеціальне обладнання.

Особливо корисна ходьба для офісних працівників, які весь день проводять сидячи в кріслі. Ніколи не шкодуй часу на те, щоб трохи прогулятися пішки – від метро до будинку, від будинку до магазину або просто пройтися по району.

Вчені встановили, що регулярні прогулянки скорочують ризик розвитку раку кишечника на третину!

Woman running to toilet in night clothes

Правило 5. Вчасно позбувайся “непотрібного”

Зовсім не обов’язково мучити себе сумнівними чистками і неприємними процедурами типу клізм. Досить частіше їсти корисні для кишечника продукти. Це яблука, буряк, морква, цільнозернові каші, капуста, висівки. Ці продукти сприяють очищенню кишечника, тонізують перистальтику, активізують м’язи кишечника і покращують всмоктувальну здатність його слизової оболонки. Щедро заправляйте салати оливковою, соняшниковою або будь-якою іншою рослинною нерафінованою олією.

Запор – ворог здоров’я №1. У людини, що страждає запорами, в організмі накопичуються токсини, що призводить до порушення обміну речовин, поганого засвоєння вітамінів і мінералів, розвитку кисневого голодування. Передчасне старіння нерідко є наслідком самого звичайного… запору!