Як поліпшити роботу жовчного міхура? 6 чарівних вправ!

zhelchnyj-puzyr-1

Скільки б не було сказано слів про користь і необхідність правильного харчування, все одно для більшості основний девіз прийняття їжі – це “всухом’ятку, на бігу і як-небудь потім”. Ми добре розуміємо, як треба, але постійно відмахується, адже завжди знайдуться справи важливіші. І так воно все тягнеться, поки втомлений від байдужого ставлення організм не заявить про себе чим-небудь неприємним, але доступним для людського розуміння. Наприклад, поганим самопочуттям, погіршенням відтоку жовчі або навіть утворенням каменів в жовчному міхурі.

Gallbadder

Диригент внутрішніх органів

Гіппократ стверджував, що жовчний міхур грає найважливішу роль в життєдіяльності всього організму. Завдяки своїм спеціальним кислотам жовч з легкістю розчиняє жирну їжу, а також жиророзчинні вітаміни A, D, E і K. Але це не єдина її функція. Наприклад, робота підшлункової залози запускається тільки після надходження жовчі. Така ж командна робота відбувається і в кишечнику, де ферменти активізуються, також відгукуючись на зустріч з жовчю. Це як синхронне плавання: один почав – інший продовжив; один збився – вся справа завалилася.

Так що можна сказати без перебільшення, що жовчний міхур – диригент в роботі наших внутрішніх органів.

Спочатку до лікаря!

Звичайно ж, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, а потрібно відразу звертатися до лікаря-гастроентеролога. Якщо дійсно будуть виявлені проблеми з жовчоутворенням і відтоком жовчі, то лікар призначить вам прийом відповідних препаратів і спеціальну дієту.

kak-naladit-rabotu-kishechnika

Гімнастика для нормалізації роботи жовчного міхура

При неполадках в роботі жовчного міхура процес надходження жовчі в печінку і її відтік сповільнюються. Через це відбувається застій ферменту в жовчних протоках, жовчному міхурі і печінці, а значить, зростає ймовірність утворення каменів. Щоб цього уникнути, слід їсти часто і по годинах, пити багато води, а також робити спеціальну гімнастику. Така гімнастика допоможе поліпшити відтік жовчі, а також зменшить біль, зніме нудоту або відрижку.

Все, що вам знадобиться – бажання, гарний настрій і… стілець зі спинкою.

1

Вліво-вправо

Сидячи на стільці з рівною спиною, акуратно нахиліться в одну строну, слідуючи за руками, а потім в – іншу. Повторіть вправу 8-10 разів.

3

До ноги

Одна нога повинна стояти на ступні, другу піднімаємо, не згинаючи в коліні, і нахиляється до неї, витягаючи руки. Виконуємо по 10 разів з кожною ногою.

2

Уклін

Ноги стоять на ступнях, спина рівна, руки на животі. Нахиляємося вперед, а потім відхиляємося на спинку стільця. Повторюємо 10 раз.

4

Дятел

Одну ногу витягніть, злегка зігнувши в коліні, вона повинна стояти на ступні повністю. Іншу зігніть і, обхопивши руками, підтягніть до живота. Нахиліться до коліна лобом. Поміняйте ноги 10 разів.

5

Велосипед

Прямою спиною обіпріться на спинку стільця, а руками візьміться за сидіння. Одна нога, зігнута в коліні, стоїть на підлозі, іншу підтягніть до живота. Потім опустіть ногу і підніміть іншу. Зробіть велосипед 10 разів.

6

Консоль

Встаньте прямо, руки на поясі, ноги прямі і нахиліться вперед. Потім знову прийміть вихідне положення. Повторіть нахили 8-10 разів.

Коли робити гімнастику?

Виконувати гімнастику краще вранці, звільнивши сечовий міхур і кишечник, а в ідеалі ще й пробігши пару кіл на стадіоні.

Вібрація і тряска під час бігу діють на шлунково-кишковий тракт як легкий масаж, після якого і кишечник активний, і жовчний в тонусі.

Починати комплекс вправ треба з ходьби. Крокуючи на місці, високо піднімайте коліна і при цьому активно махайте руками 30-40 секунд. Далі – дихальна вправа за участю діафрагми: покладіть одну руку в районі пупка і вдихніть, надуваючи живіт, а потім видихніть, втягуючи живіт. Після гімнастики виконайте вправи на прес.