Лабораторія всередині нас, або які вітаміни виробляє кишечник

vitaminy_i_kishechnaya_mikroflora

Всім відомо, що наше здоров’я, гарне самопочуття, та й взагалі існування людського організму неможливо без вітамінів. Деякі з них необхідні для роботи окремих ферментів, деякі грають роль антиоксидантів, а деякі служать попередниками для синтезу інших важливих сполук.

Чомусь ми звикли вважати, що вітаміни надходять в наш організм виключно з продуктів, які ми вживаємо. Ви можете заперечити, адже є ще вітамін D, який виробляє наша шкіра, заручившись підтримкою яскравого сонечка. Звичайно, ви праві. І навіть більше! Можливо, це вас здивує, але є ще ряд вітамінів, якими наш організм цілком може забезпечити себе сам, не вдаючись до допомоги ззовні. І найголовніший орган в справі синтезу вітамінів – це кишечник!

Вітаміни групи К

А чи знаєте ви, що потреби нашого організму у вітаміні К можуть повністю покриватися виробництвом його в кишечнику? Під загальною назвою «вітамін К» об’єднується велика група близьких по своєму хімічному складу і дії на організм речовин (від вітаміну К1 до К7). Вітамін К (koagulations vitamin) грає найважливішу роль в згортанні крові. Крім того, він необхідний для формування та відновлення кісток, забезпечує синтез остеокальцину – білка кісткової тканини, на якому кристалізується кальцій.

Синтез вітамінів в кишечнику можливий завдяки кишковим бактеріям. Окремі групи вітамінів є найважливішими метаболітами цих мікроорганізмів. Вони виробляються бактеріями, накопичуються в їх клітинах, а при їх загибелі виходять в просвіт кишки, після чого можуть всмоктуватися в кров.

1024px-Niacin-3D-balls

Вітамін РР (Нікотинова кислота)

Нікотинова кислота, як і вітаміни групи К, синтезується мікрофлорою кишечника. Вітамін РР грає величезну роль в нашій життєдіяльності. Головна функція вітаміну РР – активна участь в окисно-відновних процесах. Тобто він сприяє зростанню тканин, перетворенню жиру в енергію. Крім цього, нікотинова кислота регулює діяльність вищої нервової системи, благотворно впливає на процеси травлення, захищає серцево-судинну систему, а також сприяє процесам детоксикації організму. Вітамін РР також бере участь в утворенні цілого ряду найважливіших гормонів: тироксину, кортизолу, інсуліну, тестостерону, прогестерону і естрогену.

Тіамін (Вітамін В1)

Вітамін В1 впливає на нервову систему і розумові здібності, тому при його нестачі різко погіршується пам’ять, плутаються думки (тіамін бере участь у постачанні мозку глюкозою). До речі, за деякими даними, вітамін В1 зменшує зубний біль після стоматологічних операцій.

Рибофлавін (Вітамін В2)

Вітамін В2 бере участь в роботі будь-якої клітини організму, у всіх обмінних процесах. Він важливий для зору, нормального стану шкіри і слизових оболонок, для синтезу гемоглобіну. При його нестачі заняття спортом принесуть швидше втому, ніж бадьорість, оскільки зусилля не будуть «перетворюватися в м’язи».

1425321035_img_8584

Холін (Вітамін В4)

Цей вітамін також в невеликій кількості синтезує наша кишкова мікрофлора. Холін покращує пам’ять, сприяє транспорту та обміну жирів в печінці. Під його впливом поліпшується обмін речовин в нервовій тканині, він запобігає утворенню жовчних каменів.

Пантотенова кислота (Вітамін В5)

Пантотенова кислота потрібна мозку, оскільки без неї в мозок не будуть доходити сигнали від органів почуттів. В5 також бере участь в синтезі коферменту А, який забезпечує клітини організму енергією, допомагає “спалювати жир” і знижує рівень холестерину. Вітамін В5 також захищає слизові оболонки від інфекцій, допомагає при регенерації слизових, відповідає за розщеплення жирів, тому його нестача призводить до збільшення маси тіла.

Піридоксин (Вітамін В6)

Піридоксин бере участь у синтезі нейромедіаторів, до яких відноситься і «гормон щастя» серотонін – речовина, що відповідає за гарний настрій, апетит і міцний сон. Також В6 сприяє утворенню червоних кров’яних тілець і глікогену.

Витягніть руку долонею вгору, потім постарайтеся зігнути два кінцевих суглоба на чотирьох пальцях (долоню не слід стискати в кулак) до тих пір, поки кінчики пальців не торкнуться долоні. Якщо це вдасться важко, то у вас недолік В6!

1-1

Біотин (вітамін Н)

Це “вітамін краси”. Біотин необхідний для нормального метаболізму жирних кислот, підтримки здоров’я шкіри, волосся і нігтів, з його участю протікають деякі процеси, важливі для роботи органів зору, печінки і нирок.

Інозітол (Вітамін В8)

Інозітол взагалі не міститься в продуктах харчування, а тільки лише синтезується нашим організмом! Він зменшує накопичення жиру в печінці, відновлює структуру нервової тканини, працює як антиоксидант і антидепресант, нормалізує сон, оздоровлює шкіру.

Фолієва кислота (Вітамін В9)

Фолієва кислота сприяє утворенню нуклеїнових кислот і клітинному діленню, утворенню еритроцитів, розвитку плода. Без фолієвої кислоти не будуть нормально вироблятися амінокислоти, з яких потім синтезуються білки, ДНК. Тому в першу чергу фолієва кислота потрібна вагітним і плоду для правильного розвитку дитини і відновлення організму матері. Крім того, фолієва кислота необхідна кишечнику для захисту від харчових отруєнь та паразитів.

Багато ліків (наприклад, аспірин) – вороги В9. Також вітамін ворогує з жіночим гормоном естрогеном і деякими видами снодійних препаратів.

cc947675ce0ac0c98617f27425843c35_XL

Ціанокобаламін (Вітамін В12)

Вітамін В12 виробляється бактеріями. Його нестача викликає депресію, сплутаність свідомості, склероз. Без вітаміну В12 порушується кровотворення, це призводить до раптових кровотеч з носа, нудоти, анемії. Дефіцит вітаміну В12 проявляється в м’язовій втомі і дуже швидкій стомлюваності.

Ліпоєва кислота (Вітамін N)

Вітамін N також здатні виробляти мікроорганізми кишечника. Дія ліпоєвої кислоти значно підвищує працездатність організму людини. Вона грає важливу роль в окислювально-відновних реакціях організму, в процесах вуглеводного і ліпідного обмінів. Крім цього, вітамін N підтримує діяльність щитовидної залози, захищає організм від ультрафіолетової радіації і покращує зір.

Magnification

Проте…

Синтез усіх цих вітамінів можливий лише при нормальному стані мікрофлори кишечника!

А ось при дисбактеріозі вітаміни або взагалі не виробляються, або виробляються в набагато меншій кількості. Дисбактеріоз може виникнути в результаті шлунково-кишкового розладу або прийому деяких лікарських препаратів. Крім того, в раціоні сучасної людини багато рафінованих продуктів і продуктів, що містять різні харчові добавки, що також може пригнічувати мікрофлору кишечника і приводити до недостатнього синтезу вітамінів.

Підтримати правильний баланс мікрофлори кишечника покликані пробіотики. Пробіотики – це ті самі корисні бактерії, які, як ми вже з’ясували, життєво необхідні нашому організму. До вибору препарату важливо підійти з усією відповідальністю: придбати ефективний, якісний продукт від надійного виробника. Краще, якщо в комплексі з корисними бактеріями він буде містити пребіотики, які підтримують в кишечнику середовище, необхідне для здоров’я бактерій, що живуть в ньому.

66-768x520

До складу ЛАКТЕНА входить пребіотик інулін, який підвищує ефективність пробіотичних бактерій в його складі. А надійний канадський виробник Lallemand Health Solutions/ Institut Rosell-Lallemand (Canada) гарантує високу якість.