Здоровий сніданок

Здоровий сніданок: корисні складові
girl_and_salat

Як день почнеш, так його й проведеш! Дізнайся, що треба з’їсти з ранку, щоб весь день відчувати себе на висоті.

Чому треба снідати?
Сніданок – один з найважливіших прийомів їжі за день.

Після довгого сну енергетичні депо нашого організму вичерпані. Коли ти снідаєш, ти заповнювати запаси сил – та даєш своєму тіло паливо на весь прийдешній день. Не можна не дооцінювати таке «завантаження». Якщо не поснідати як слід, тіло почне небажані для твоєї фігури процеси – адже для нього це стрес. Воно стане руйнувати м’язи, щоб відновити енергію. Деякі бодібілдери щоб уникнути такого катаболізму м’язів не просто щільно снідають – вони ставлять будильник так, щоб прокинутися вночі та поснідати ще спозаранку. А потім, вранці, ще раз.  Woman at breakfast table checks digital tablet.

Щільний сніданок – половина успіху у забезпеченні доброго темпу метаболізму.

Якщо ти вмієш рахувати калорії, то врахуй наступне. На сніданок повинно припадати 25% добової калорійності. Для кожного ця цифра індивідуальна: так, жінкам вагою в 60 кг доведеться вранці з’їсти приблизно 430 ккал. А це – півкіло вареної вівсянки, між іншим!

Що повинно входити у збалансований сніданок?

Хороший щільний сніданок повинен зупинити катаболізм м’язів, наповнити тебе силами та енергією, забезпечити нормальним рівнем глюкози в крові на найближчі 2-3 години, дати організму вітаміни та мінерали, запустити травлення та підвищити метаболізм.

Вуглеводи

Assorted breads, breadsticks and baked goods Ранок – найкращий час для вуглеводів. У твій сніданок неодмінно повинні входити повільні, складні вуглеводи. Це – каші, цільнозерновий хліб або макарони.

Не кривися: складні вуглеводи будуть розщеплюватися повільно. Без стрибків глюкози в крові. Це дасть тобі сили для багатьох звершеннь та дозволить уникнути перепадів настрою. Крім того, вуглеводи потрібні, щоб відновити глікоген у печінці та м’язах, який був витрачений організмом за ніч.

Жири

Кращий виOrganic oil and salt with lavender on linenбір – Омега-3. Ця поліненасичена жирна кислота – справжній секрет краси та стрункості. Найголовніше – віна робить шкіру чистою та матовою, волосся – блискучими; допомагає схуднути, захищає серце. Її можна придбати в аптеці. Якщо такий варіант дорогий, заміни аптечний препарат лляною олією. Столова ложка, випита до сніданку – дієвий спосіб зробити свій організм здоровим.

Клітковина

Клітковина позитивно впливає на травлення та допомагає зхуднути. Вона удосталь міститься в овочах та зелені. Також можна придбати недорогу харчову добавку – клітковину у вигляді порошка або гранул.

Білки

Білки з ранку – хороший спосіб зупинити розпад м’язів (під час сну ти довго не їж та організм неминуче починає «точити» м’язи). Для підтримки м’язової маси жінкам треба їсти не менше 1 грама білка на 1 кг власної ваги. Для тих, хто займається спортом, норма вище – 2-3 грами.

Звідки можна взяти білок:  Close up of sectioned plate with eggs, pork, salmon and steak

  • Куряча грудка – дієтичний лідер за вмістом білка
  • Сир – містить пристойну кількість білків – 15-17 грам на 100 грам. Але його найкраще їсти перед сном
  • Білки курячих яєць – легкозасвоюваний нутриент, але сильно алергенний
  • Сир – білка в ньому не дуже багато, в основному – одні жири
  • Молоко – на жаль, містить близько 2,5 – 3 грам білка на 100 грам. Тому для заповнення хоча б половини денної норми треба випити 1 літр, а краще – 2. При цьому дорослим пити молоко не рекомендується взагалі